IX  FESTIWAL  PIEŚNI  RELIGIJNEJ
"AZOTY  2004"  w  KĘDZIERZYNIE-KOŹLU 

WYRÓŻNIENIA 

DZIECI 

KATEGORIA SOLISTÓW

1.  MATEUSZ GANCARCZYK Z KĘDZIERZYNA-KOŹLA

2.  DĘBICKA KLAUDIA Z PIĄTKOWIC RUSOCINA

3.  PATRYK GRZESIURA Z PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP W POLSKIEJ CEREKWI 

KATEGORIA ZESPOLOW

1.  ZESPOI. SZALONE MALOLATY Z PARAFII ŚW. MIKOLAJA W KĘDZIERZYNIE-KOZLU

2.  ZESPÓŁ TRIO SIOSTRZANE Z PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. W MOSZCZANCE

3.  ZESPÓŁ RODZENSTWO NIESOBSKICH Z PARAFII ŚW. PIUSA X W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU 

NAGRODA  SPECJALNA DLA NAJMŁODSZEJ WOKALISTKI
-
 ROŻY PUSTELNIAK Z ZESPOLU TRIO SIOSTRZANE 

 

MŁODZIEŻ 

KATEGORIA SOLISTÓW

1.  JAGODA PUSTELNIAK Z PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. W MOSZCZANCE

2.  JUSTYNA SYPIEŃ Z JASIENICY DOLNEJ

3.  JOANNA PRZYWARA Z PARAFII  ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
W KOMPRACHCICACH 

KATEGORIA ZESPOŁÓW

DWA ZESPOŁY OTRZYMAŁY PIERWSZA NAGRODĘ EXEQUO

1.  ZESPÓŁ ATTONARE Z PARAFII ŚW FRANCISZKA Z ASYŻU
W KOMPRACHCICACH

1.  ZESPÓŁ SIEDEM BLOGOSŁAWIEŃSTW Z PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W PRUDNIKU

2.  ZESPÓŁ SIÓDMA TRĄBA BARANKA Z PARAFII ŚW. KATARZYNY W SŁAWIĘCICACH

3.  ZESPÓŁ GRAAL Z PARAFII ŚW. ANDRZEJA W UJEŹDZIE 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

ZESPÓŁ ATTONARE Z PARAFII ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
W KOMPRACHCICACH 

Antonina Krzysztoń
- GOŚĆ  SPECJALNY FESTIWALU 

Antonina Krzysztoń to urodzona artystka. Układa wiersze i pieśni, pisze delikatną, muzykę. Gra na gitarze, Czarująco śpiewa o życiu. Czyli: radościach i “wesołych smutkach”. Jej teksty dotykają, najczulszych spraw ludzkich. Pomiędzy strofami Tosi stąpa duch franciszkański, jej świat to wielki poemat o miłości. Śpiewanie jest dla niej czymś tak naturalnym jak oddech. Ceni sobie miłość, przyjaźń, wierność, pokój, harmonię. Okreś1a się mianem wędrującej kobiety, jej artystyczne kredo, to po prostu życie a autorytetem są, ludzie spotkani na swojej drodze. Koncerty są, dla artystki spotkaniami, “obecnością” poprzez muzykę, pieśń i rozmowę z ludźmi, którzy przyszli. Owe spotkanie rozpoczyna się od chwili skupienia tuż przed wejściem na scenę do kontaktu z ostatnim człowiekiem, który przyjdzie po autograf albo porozmawiać.
Antonina Krzysztoń swoją, karierę muzyczną, rozpoczęła w 1980 roku, kiedy to wystąpiła wraz z gitarzystą Andrzejem Wyrzykowskim na Festiwalu Zakazanej Piosenki w Gdańsku. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach, wybranych klubach studenckich. W 1983 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dzięki piosence Chusta Weroniki. Już wtedy zyskała ogromną, popularność i sympatię w szeroko pojmowanym środowisku studenckim a jej koncerty gromadziły liczną, pub1iczność. W latach 1984-1992 Antonina współpracowała z Markiem Walawenderem, gitarzystą i aranżerem jej utworów, z którym występowała na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną między innymi: FAMA, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Oficjalny debiut fonograficzny nastąpił w 1990 roku, kiedy to POMATON wydal Inne Światy. W listopadzie 1993 roku piosenka „Perłowa Łódź” z płyty „Takie moje wędrowanie” zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. Sukces ten otworzył nowy etap w karierze Artystki - stała się znana szerokiej publiczności nie gubiąc zarazem swej indywidualności. W 1994 roku wraz z Kubą, nagrała muzykę do filmu „Czas Słowian”. W 1995 roku ukazał się album „Czas bez skarg” zawierający siedem utworów Karela Kryla. Płyta ta otrzymała nominację do Fryderyka ‘95 w kategorii Piosenka Poetycka. W roku 1995 i 1996 Antonina występowała w koncertach „Kraina Łagodności” w ramach Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu. 13 maja 1996 roku ukazał się kolejny album zatytułowany „Kiedy przyjdzie dzień”, którego producentem jest Marcin Pospieszalski.
Aktualnie Antoninie Krzysztoń towarzyszą: Kuba - gitara basowa, kalimby, berimbao, instrumenty perkusyjne; Kuba Majerczyk - perkusja, instrumenty perkusyjne; Marcin Majerczyk - gitara klasyczna, akustyczna. Występy na żywo Antoniny zawsze cieszą się dużym powodzeniem i pozostawiają, niezapomniane wrażenie.